ANO!! PŘIROZENÝ ODCHOV KORELEK (PAPOUŠKŮ)

20. července 2015 v 13:33 | Nikola Dorňáková |  Přirozený odchov - ANO!

!!!ANO!!! PŘIROZENĚ ODCHOVANÝM KORELKÁM (PAPOUŠKŮM)


V poslední době čtu tady na FB, že všichni chtějí nejlépe ručně dokrmené papoušky. Já osobně s tím nemám žádnou zkušenost. Můj názor je ale takový, že není nadto, když papoušci krmí svá mláďátka přirozeně a bez zásahu člověka. Ruční dokrmení uznávám jen v nutných případech a to když rodiče svá mláďata nekrmí, rodiče uhynou/uletí nebo z jiných vážných důvodů. Krmit mládě jenom proto aby bylo ochočené je dle mě blbost a byznys.
Představte si, že není nic hezčího než když si toho malého drobečka donesete domů (samozřejmě odstaveného a přirozeně odchovaného) a získáváte si jeho důvěru. Nejdřív ho učíte baštit proso z ruky, pak na varečku a pak na ruku. Krůček po krůčku. Taková mláďata jsou i odolnější. A má to řadu výhod.

1) Mláděti byly předány zkušenosti co se týče výchovy (tzn, že je schopno v pořádku vyvést své vlastní mláďata bez problému). Když ho rodiče neškubou tak i on nebude škubat a je tudíž vhodný i do chovu. I ty ručně dokrmené můžou odchovat mladé, ale jsou tam i jistá rizika. Asi jako všude.
2) Mládě je silnější a odolnější. A hlavně není nic lepšího než když je krmen domácí míchanicí než umělou směsí.
3) Není nic hezčího než když vidíte, jak se rodiče starají. Jak je učí létat, baštit, prozkoumávat věc.
4) Samozřejmě i cena přirozeně odchovaných mláďat je menší a daleko přijatelnější. Některé inzeráty za ručně dokrmené papoušky jsou šílené i když v dnešní době to chápu zkrz cenu za umělou výživu pro papoušky.

Je hodně věcí, které bych tady mohla vyjmenovat. Jak se říká: VŠEM MÁ SVÉ PRO A PROTI! Já osobně jsem zastánce přirozenému odchovu. Pořídila jsem si Rokynka z voliéry a ochočila naprosto v pohodě. Trvalo to delší dobu, ale výsledek stojí za to. Není hezčí pocit, než když si důvěru musíte získat. Musela jsem se mu ale hodně věnovat. Důvěru budujete pomaličku, ale za to vás to o to víc těší a člověk si ho více váží. Není to automaticky. Takže jak jsem řekla dokrmovat jen v nutných případech.!
Když mi paní napsala, jestli bych ji mládě dokrmila tak jsem jí řekla rovnou NE. za prvé: proč bych to dělala, když se rodiče tak skvěle starají a za druhé: když na něho nemá čas, aby si ho sama ochočila tak proč bych jí ho prodávala. Člověk, který si chce pořídit papouška a chce si ho ochočit na něho musí mít čas (tak i na ostatní zvířátka kt si chce pořídit) ale kor ten papoušek, kt si člověk musí ochočit aby vám šel na ruku. Pokud ho tedy chcete na mazlíka. Né že dostane papouška a který je už dokrmen a pak to člověka přestane bavit ptž už přeci ochočený je. Není to myšleno na nikoho konkrétně a nechci tím nikoho urazit. Chtěla jsem jen říct, že mláďátka odchované pod rodiči jsou také bezva a dá se s nimi užít stejná zábava :-) hezký den

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Iv | E-mail | 16. února 2016 v 22:30 | Reagovat

Palec hore. Čo palec. Celá ruka! ;-)
Socializáciu, ktorú mláďatá zažijú s rodičmi, človek nikdy nenahradí. Vtáky sú dlhoveké tvory, clove má pred sebou 15, 20, u niektorých druhov 30 a viac rokov spoločného života, takže nie je sa kam ponáhľať. Pravá láska znamená venovať čas. Ani or našich ľudských lások neočakávame dôveru a bezhraničnú oddanosť bez námahy, bez spoločných chvíľ. Ak to tak nevnímame u papagájov, je to vôbec láska?

2 korelkyhulin | 17. února 2016 v 5:58 | Reagovat

Děkuju za upřímný komentář :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama