Únor 2016

1 korelátko

21. února 2016 v 11:57 | Nikola Dorňáková |  Odchov leden/únor 2016
Vyfotila jsem pro Vás první korelátko :-)
Vyklubalo se 15. února :-) rodiče se vzorně starají :-)
Chov korelky Chocholaté

18. února 2016 v 16:36 | Nikola Dorňáková |  O nás

Chov korely Chocholaté

Pokud si chceme pořídit zvíře, musíme o něm vědět základní informace. Jako je např. strava, bydlení, hračky, zdravotní stav, nemoci, případný odchov mladých.

1) Strava

Samozřejmě vše, co je určené pro korely - krmivo pro korely - střední papoušci - (lesknice, proso žluté, proso bílé, pohanka, semenec, kardi, slučenice bílá nebo žíhaná, oves loupaný, proso červené, niger, japonské proso, lněné semeno, oves a čirok).
POZOR - ČERNÁ SLUNEČNICE JE NEJTUČNĚJŠÍ!!!!

Tyčinky určené pro papoušky - velice oblíbené a na chvíli zabaví. Na internetu najdete i recept, kde si je můžete udělat i doma.

Senegalské proso v klasech - hodně oblíbená zábava pro papoušky - bacha na to kde je kupujete - může být plesnivé a okem ani čichem to nepoznáte. Ani papoušek to nepozná a nakažené zrní sní. Z toho vyplývají zdravotní potíže a musíte urychleně pádit k veterináři - nejlépe ke specialistovi na exotické ptactvo

Sépiová kost - Nezbytná součást potravy pro papoušky. Může být i brusný kámen. Dá se koupit ve všech chovatelských potřebách nebo na burzách.

Ptačí grit

Zelené krmení - V létě můžete papouškům přilepšit a dát jím i něco zeleného. Jako např. ptačinec žabinec, petrželka kudrnka, petržel hladkolistá, rukola, máta, meduňka, řeřicha, podběl lékařský, jitrocel, kokoška, truskavec ptačí, jetel luční, fazole mungo atd.

Dále pak směs na klíčení - dá se koupit na každé burze.
Ovoce a zelenina - jablka, banány,hroznové víno, broskve, hrušky, mandarinky, mrkev, meruňky, třešně, mango, ananas kukuřici, jahody, maliny, okurky, melouny, ostružiny
Zelenina a ovoce musí být vždy umyté, čisté a bez chemických postřiků. Ovoce a zelenina by nikdy neměli být podávany ledové z lednice. Vždy musí mít pokojovou teplotu.
Vaječná míchanice - v období hnízdění + při odchovu mladých papoušků.
Složení: Vařené vejce, strouhanka (domácí) a např. mrkve nebo jablko. Vše nastrouháme a vytvoříme jemnou sypkou směs. Musí to být sypké a nikoli vlhké. V létě se rychle kazí - jakmile ji papoušci již nejí je potřeba ji oddělat z klece. Hrozí množení bakterií.
Směs můžeme koupit i v obchodě nebo na burze. Vydrží déle v horkých dnech.

Perličky na přepeřování (vitamíny) - dají se koupit v chovatelských potřebách. Pomáhají papouškovi přepeřit nové peří.

· POZOR NA AVOKÁDO - JEDOVATÉ!!!!

· ŽÁDNÉ ZBYTKY Z TALÍŘE !!!

· ČOKOLÁDA, KÁVA, ALKOHOL JSOU PRO PAPOUŠKA VYSOCE JEDOVATÉ!!!

Další nebezpečné potraviny:

· Baklažán, olivy, rebarbora, muškátový oříšek, máslo, mléko, šlehačka, uzeniny, brambůrky, oříšky, sladkosti!!!!!


Pokud dosypáváte misku se zrním, odsypejte vždy jen to co je vyzobané a nedosypavejte. Jen pokud je opravdu všechno vyzobané. Miláčci totiž čekají na další dávku dobroučké slunečnice. Ta v malé míře neškodí, ale ve velké míře způsobuje obezitu a to zatěžuje orgány. Navíc tím, že jim odsypete vyzobané zrní tak se dostanou i na ostatní zrní a můžou ho vyzobat.
Misku se zrním kontrolujte každý den a dle potřeby dosypte. Papoušek nesmí zůstat o hladu za účelem rychlejšího ochočování!!!
Papoušek musí mít vždy čistou a čerstvou vodu!!

Nedovolit jim ujídat z talíře. Jedná se o nevhodné jídlo pro korely (kořeněné, solené), ale také by se mohli spálit. V žádném případě nenechávat upíjet alkohol víno, pivo, tvrdý alkohol nebo čaj, minerálky).
Když vaříte jídlo, dejte pozor, aby se papoušek nemotal v kuchyni. Mohl by spadnout do vařící vody, opařit se nebo si mohl jinak vážně ublížit. Dále pak jsou nebezpečné teflonové pánve - výpary z nich jsou jedovaté a papoušek umírá do několika hodin nebo dnů na otravu teflonem.
Dále nepoužívejte v blízkosti papouška spotřebiče obsahující teflon - žehlička, sendvičovač, žehlička na vlasy, apod..
Nenechávejte papouška v místnosti, kde jsou zapálené svíčky. Jedovaté jsou i vonné svíčky a oleje. Nikdy před papouškem nemanipulujte s otevřeným ohněm. Mohl by se popálit.

Pozor na pokojové rostliny - některé mohou být jedovaté. Nejlepší je veškeré květiny z místnosti odstranit nebo pořídit rostliny neškodné (je potřeba si to zjistit v odborné literatuře). Bacha na kaktusy - papoušek by se o ně mohl popíchat. Ne všechny rostliny, které jsou léčivé pro člověka, jsou léčivé pro zvířata!

Pozot na průvan!!

Pozor na otevřené okna/dveře - papoušek může snadno uletět a v takových chvílích je nejlepší nepanikařit a urychleně jít papouška hledat. Vyvěsit letáčky, informovat útulky, policii.


Pozor na zabezpečení klece - někteří papoušci si mohou klec otevřít sami!!


Pozor i na to, když dáme klec s papouškem ven na balkon či zahradu tak, aby byla klec zabezpečena i proti predátorům!!

V žádném případě papoušky nefénujte fénem!!

Nikdy papoušky nenechávejte bez dozoru!!

2) Bydlení pro papouška

Někdo, kdo chce chovat korelu v bytě je vhodná klec. Klec by měla být velká tak aby tam roztáhla křídla. Takže čím větší tím lepší. Pokud jsme ve fázi ochočování tak doporučuji klec menší. Ne na krečka! Prostě menší tak aby tam roztáhla křídla a měl možnost se protáhnout. V menší kleci se bude divočejší korelka ochočovat daleko líp.
Útočištěm korely v bytě je klec. Musí být jednoduchá, prostorná, praktická, snadno umyvatelná a vhodně umístěná. Klec by měla být na vyšším místě a nesmí být v průvanu. Klec by měla být z pevného, nejlépe kovového materiálu. Dno má být výsuvné a snadno omyvatelné.

Někdo chová papoušky v domečku, takže volil jako dobré útočiště venkovní voliéry. Musím tam být kryté zákoutí, aby se papoušek mohl schovat. A pletivo musí být dostatečně silné, aby se dovnitř nedostala kuna nebo kočka.
Nebo je tu i další možnost a to, že si voliérku vyrobíte sami.

· NAPROSTO NEVHODNÁ JE KLEC KULATÁ A PLASTOVÁ BIDLA!!!(Papoušek se nemá kam schovat a cítí se nejistě v kulaté kleci. Bohužel výrobci to vidí pouze jako marketingový tah).


Bidla - pouze přírodní větve nebo doporučuji cementové brusné bidlo. Nejvhodnější bidýlka jsou z tvrdého dřeva o průměru 1 - 2 cm, nebo větve nejedovatých stromů a keřů, jako je topol, bříza, líska, ovocné stromy a jiné. Důležité je mít správnou velikost bidla pro papoušky. Důležité je aby papoušek bidlo neobepnul, protože by si tak nebrousil drápky a určitě by se mu moc pohodlně nesedělo. Mohl by mít o otlaky kvůli tenkému bidlu. Čím širší bidlo tím líp pro papouška. Přírodní bidla by se měli časem vyměňovat - ať mají čerstvé na okus a musíme měnit i kvůli trusu, který se usazuje na větvích.

Misky na potravu a vodu - Jako nejlepší se osvědčily misky nerezové. Jsou lehce omyvatelné a praktické. Existují i otočné krmné pulty - ty si většinou dělají na zakázku vyráběných klecí. Pokud je někdo zdatný kutil může si je zhotovit i sám. Nerezové misky musí být řádně zabezpečeny a musí být pevně přidělány ke kleci. Samozřejmostí je, že musí být vždy k dispozici čertvá pitná voda a musí se měnit každý den.

Hračky - Všechny hračky než je dáte do klece musí být nejdřív umyty (mohou být zaprášené) a případně vydesinfikovat.
HRAČKY MUSÍ BÝT PRAVIDELNĚ KONTROLOVÁNY!!!
V případě, že jsou hračky někde ulomené, chybí jim díl nebo část je nezbytné hračku z klece nebo z dosahu papouška odstranit! Hrozí, že papoušek může část hračky pozřít a může tak dojít k jeho umrtí.
Dále jsou nebezpečné provazy - papoušek se na nich může uškrtit.
Jako další nevhodné hračky jsou různé plastové hračky, které se snadno polámou a mohou tak být nebezpečné pro papouška. (viz úlomky).
Nevhodné jsou například - zrcátko, zvoneček, menší plastové hračky, lana.

I na hračky mimo klec musíme dát velký pozor - v žádném případě nenecháváme papouška bez dozoru!!!

Podestýlka - Na dně klece by měla být vhodná podestýlka. Jako nejlepší se osvědčili peletky nebo kukuřičná podestýlka. V žádném případě noviny nebo jiné barevné tiskoviny.!!
Samotné piliny se moc nedoporučují- jsou moc prašné a papoušek jednou zavíří křídly a máte to všude.
Může se použít i obyčejný čistý papír do tiskárny (bez potisku).

3) Zdraví papouška

Musíme vždy sledovat zdravotní stav svého papouška. Jakmile se nám něco nezdá tak to musíme neprodleně řešit. Prosím nehledejte řešení přes Facebook nebo internet, ale vždy u veterináře. Nejlepší je veterinář specializující se na exotické ptactvo. Vždy když jdete k veterináři tak by jsme měli vzít vzorek trusu. Pokud by nastal případ, že by papoušek onemocněl a musel by k veterináři, je dobré mít doma přenosku na zvíře.
Buď koupíte na burze dřevěnou přepravku nebo si ji vyrobíte doma. Dobře poslouží i papírová krabice nebo přepravka na hlodavce.
Papoušek by měl být v dobré kondici. Nesmí být apatický a pospávat. Neměl by být načepýřený (vyjimka když spí). Neměl by mít ulepené a vypadané peří. Vodnatý trus nebo slepenou kloaku trusem. Na nozdrách žádné náznaky rýmy (sopel, výtok). Oči by měli být jasné a bez výtoku. Zobák by neměl být křivý a nijak deformovaný. Nohy by měli být čisté a bez stroupků, neměli by být suché. Drápky by neměly být ulomené. (Pokud o ně nepřijde v dětství). Než si pořídíme papouška tak bychom si měli zjistit od jakých rodičů pochází a zdali jeho rodiče nebyli příbuzní. Jedná se pak o různé choroby, případně i dědičné.
V případě, že papoušek byl jako mladý škubaný rodiči měl by o tom budoucí majitel být informován a papouška nedávat do chovu. Hrozí, že bude škubat své vlastní potomky.
Mohu doporučit mít doma infra červenou lampu - v případě nemoci papoušků je dobré je nahřívat. Přizpůsobit klec tak, aby měl papoušek možnost se schovat před teplem.
Pokud si papoušek strhne drápek jako první pomoc je namočit prstík do mouky. Zastaví krvácení.
Dobré je doma i černé uhlí nebo černý čaj (neslazený)

Je dobré si zjistit, kde v nejblížším okolí je veterinář, který se specializuje na exotické ptactvo a mít jeho kontakt uložený v telefonu!

Doprava drobných zvířat

7. února 2016 v 14:54 | Nikola Dorňáková |  O nás
Ahoj všem,

Už jste někdy slyšeli o přepravě drobných zvířat po ČR? Ne? Manželé Bezděkovi přepravují zvířata po celé České republice. Nechala jsem si tak dovézt andulku pro olíčka až z Chomutova. Stačí si najít vhodnou trasu a vyplnit formulář.
Cena za přepravu je 300 kč. Posílála jsem korelu paní do Krkonoš.


..od pejska až po myšičku, přepravíme za chviličku...

Zajišťujeme kurýrní přepravu zvířat do většiny velkých měst ČR

Zaměřujeme se na převoz drobných zvířat pro drobnochovatele

http://www.dopravadrobnychzvirat.cz/


Vitamíny pro papoušky

5. února 2016 v 16:36 | Nikola Dorňáková |  Vitamíny
Existuje řada preparátu a vitamínu pro papoušky.

AVI-CHOL

Doplňkové krmivo pro ptáky. K podpoře metabolismu a snadnějšímu přepeřování.
AVI-CHOL
Zlepšuje metabolismus tuků a bílkovin.
Podporuje odbourávání škodlivých látek.
Zajišťuje optimální růst, zabarvení a strukturu peří během přepeřování.
Napomáhá prevenci oškubávání se.
Dávkování: 2 odměrná víčka na litr pitné vody nebo 500 g vaječného krmiva.

Návod k použití:
Během přepeřování a výstavní sezóny: 2-3 x týdně.
Po léčbě: 5 po sobě jdoucích dnů.
při podávání barviv (CAN-TAX, YEL-LUX): 2-3 x týdně.
Tip na podávání ve vaječném krmivu: rozmíchejte dávku AVI-CHOLu napřed ve vodě a tou pak zvlhčete vaječné krmivo. Získáte tak rovnoměrně obohacenou směs.
Doplňkové látky
Nutriční doplňkové látky
Cholinchlorid32.175 mg/kg
Biotin20 mg/kg
Vitamín B1220 mg/kg
DL-methionin20.000 mg/kg
Technologické doplňkové látky
Konzervační prostředek
Složení
Nekrystalizující sorbitol
Sacharóza


CALCI-LUX

Doplňkové krmivo pro ptáky. Zdroj vápníku rozpustného ve vodě. Nedostatek vápníku u ptáků často způsobuje velmi závažné zdravotní problémy. Vápník je mimo jiné nezbytný k vývinu zdravé kostry. Především v období růstu a rozmnožování je optimální přísun vápníku životně důležitý pro tvorbu vaječné skořápky a růst zdravé kostry. Při nedostatku vápníku může dojít k odvápnění kostry a tím k deformacím kostí. U samičky vyvolává nedostatek vápníku problémy se snůškou. Vápník je důležitý i mimo odchovy pro různé tělesné funkce. Dále je nepostradatelný pro správnou funkci nervového systému. Nedostatek vápníku může u ptáků vyvolat poruchy nervového systému a křečové stavy (vápníková tetanie).
Je důležité podávat ptákům pravidelně vápník navíc. Zrní a semena totiž neobsahují dostatek vápníku. Je velice obtížné a nedostatečné sledovat množství přijatého vápníku z minerálních bloků nebo drcených ústřičných lastur, podávání vápníku v pitné vodě je proto dobrým návykem.
CALCI-LUX je vysoce kvalitní lehce využitelný zdroj vápníku, který se díky své rozpustnosti snadno přidává do pitné vody. CALCI-LUX předchází nedostatku vápníku a zlepšuje kvalitu vaječných skořápek i produkci vajíček.
Návod k použití
Pro dospělé ptáky mimo období rozmnožování: 1 zarovnaná odměrka (4 g) na 250 ml pitné vody nebo na 100 g ORLUX vaječného krmiva nejméně 4 x týdně.
Podávání během odchovu: 2 zarovnané odměrky (8 g) na 250 ml pitné vody nebo na 100 g ORLUX vaječného krmiva nejméně 4 x týdně.
Léčba nedostatku vápníku: 3 zarovnané odměrky (12 g) na 250 ml pitné vody nebo na 100 g ORLUX vaječného krmiva denně.
Doporučujeme připravit výrobek 10-15 min. před použitím a během této doby pravidelně míchat nebo protřepávat pro lepší rozpustnost CALCI-LUXu.
Doporučujeme navíc podávat CALCI-LUX zároveň s vitaminovým přípravkem OMNI-VIT, který obsahuje vitamín D3, jež pomáhá vápník lépe vstřebávat.
Analytické složky
Vápník: 7,25 %
Složení
Mléčnan vápenatý
Dextróza
Viz též Návod k užívání Oropharma pro optimální kombinaci produktů Oropharma přizpůsobenou každému ročnímu období.

MUTA-VIT

Doplňkové krmivo pro ptáky. Speciální směs vitamínů a aminokyselin pro ptáky, s vysokým obsahem sirných aminokyselin a biotinu (vitamín H).
Pro optimální opeření!
Oropharma MUTA-VIT je vitamínový přípravek založený na bázi 14 vitamínů a aminokyselin. Dále je MUTA-VIT bohatý na sirné aminokyseliny a také na biotin. Aminokyseliny se sírou, ke kterým se řadí methionin, jsou nejdůležitějšími stavebními prvky peří. Podporují přepeřování a stimulují ke tvorbě nádherného opeření ptáků.
Aminokyseliny se sírou mají navíc společně s biotinem ochranou funkci jater. Doporučujeme podávat MUTA-VIT i po ošetření antibiotiky nebo jiné léčbě, a to k podpoře funkce jater.
Sirné aminokyseliny, ke kterým se řadí methionin, také hrají důležitou roli při regeneraci tkání a peří. Biotin plní důležitou funkci při metabolismu (= výměna látková v živých buňkách) bílkovin a tuků v těle ptáků. Přídavek biotinu také napomáhá zlepšit chovatelské výsledky.
Návod k použití: 1 zarovnaná odměrka (= 1 g) na 250 ml pitné vody nebo na 100 g ORLUX vaječného krmiva.
Během odchovu mladých a k podpoře tvorby peří: 3 x týdně.
Během příprav na výstavy: po dobu 4 po sobě následujících dnů.
Po ošetření antibiotiky nebo jiné léčbě: 5 po sobě následujících dnů.
Při snížení apetitu následkem zhoršeného metabolismu: 2 celý týden.
Poznámka:
MUTA-VIT lze rozpustit v pitné vodě.
Ve dnech podávání odstraňte vodu ke koupání.
Podávejte čerstvý roztok nejlépe ráno.
Vyměňujte denně.
Napáječku nevystavujte přímému slunečnímu záření.
Doplňkové látky
Nutriční doplňkové látky
Vitamín A3.000.000 IU/kg
Vitamín D3220.000 IU/kg
Vitamín E20.000 mg/kg
Vitamín C13.000 mg/kg
Vitamín K3650 mg/kg
D-pantotenát vápenatý2.400 mg/kg
Vitamín B1900 mg/kg
Vitamín B23.500 mg/kg
Vitamín B61.300 mg/kg
Vitamín B126 mg/kg
Niacin17.500 mg/kg
Biotin225 mg/kg
Listová kyselina330 mg/kg
L-Lysin20.000 mg/kg
DL-Methionin30.000 mg/kg
E1 - železo (síran železnatý monohydrát)2.500 mg/kg
E2 - jód (jodičnan vápenatý, bezvodý)100 mg/kg
E4 - měď (síran měďnatý (II), pentahydrát)500 mg/kg
E5 - mangan (síran manganatý (II), monohydrát)5.000 mg/kg
E6 - zinek (síran zinečnatý, monohydrát)4.500 mg/kg
Technologické doplňkové látky
Antioxidanty
Složení
Laktóza
Glukóza
Vitamíny
Aminokyseliny
Stopové prvky
Viz též Návod k užívání Oropharma pro optimální kombinaci produktů Oropharma přizpůsobenou každému ročnímu období.

OPTI-BREED

Doplňkové krmivo pro ptáky. Oropharma OPTI-BREED je vyvážená směs aminokyselin, vitamínů, minerálních látek, stopových prvků, obsahuje Florastimul® a L-karnitin. Tento doplněk stravy podporuje dobrý růst mladých ptáků, optimální vývin kostry, tvorbu silné skořápky vajíček, dokonalou strukturu kůže a peří.
OPTI-BREED podporuje všeobecné zdraví a plodnost a obsahuje všechny složky, které vaši ptáci potřebují pro dobrý vývoj. Přidání OPTI-BREEDu do vaší domácí vaječné směsi zajistí optimální odchov a růst. Florastimul® je prebiotikum, zdroj energie pro "přátelské" bakterie ve střevech. Podporuje kvalitu střevní mikroflóry a zajišťuje dobré trávení. L-karnitin podporuje růst kuřat. L-karnitin také podporuje spalování tuku, což má za následek větší množství energie dostupné pro fyzickou námahu.

Návod k použití
2 zarovnané odměrky (8 g) OPTI-BREEDu na 100 g ORLUX vaječného krmiva:
Během přípravy na chovnou sezónu (3 až 4 týdny před snesením 1. vejce) a během odchovu (od vylíhnutí): přidat denně do vaječné směsi.
Mimo chovnou sezónu: přidat 2 x týdně do vaječné směsi.
Analytické složky
Vápník19 %
Sodík0,12 %
Fosfor0 %
Tryptofan10 mg/kg
Železo0,18 mg/kg
Nutriční doplňkové látky
Vitamín A325.000 IU/kg
Vitamín D336.000 IU/kg
Vitamín E2.000 mg/kg
Vitamín C1.250 mg/kg
Vitamín K370 mg/kg
D-pantothenát vápenatý500 mg/kg
Vitamín B1170 mg/kg
Vitamín B2385 mg/kg
Vitamín B6145 mg/kg
Vitamín B121 mg/kg
Niacin2.000 mg/kg
Biotin7 mg/kg
Kyselina listová35 mg/kg
Cholin chlorid15.000 mg/kg
L-carnitin10.000 mg/kg
L-lysin15.000 mg/kg
L-threonin9.000 mg/kg
DL-methionin6.000 mg/kg
E2 - jód (jodid draselný)50 mg/kg
E4 - měď (síran měďnatý (II), pentahydrát)250 mg/kg
E5 - mangan (síran manganatý (II), monohydrát)2.500 mg/kg
E6 - zinek (síran zinečnatý, monohydrát)2.300 mg/kg
E8 - Selen (selenid sodný)5 mg/kg
Složení
Uhličitan vápenatý
Dextróza
Inulin
Chlorid sodný
Vitamíny
Aminokyseliny
Stopové prvky

Granule pro papoušky

5. února 2016 v 16:08 | Nikola Dorňáková |  Krmení korel
Slyšeli jste někdy o granulích pro papoušky? :-)

Papoušci potřebují vyváženou stravu s vhodnými úrovněmi vitamínů a minerálů, aby bylo zajištěno, že dostanou všechny živiny, které potřebují pro dobré zdraví, dlouhověkost a rozmnožování. Velice chutné, výborně stravitelné krmení pomáhá udržovat stálou váhu bez obezity. Extrudovaná strava zajímavých tvarů, barev a velikostí pomáhá navodit příjený pocit při krmení.

Granule namíchané odborníky na výživu ptactva zajišťují kompletní výživu s vyváženým obsahem vitamínů a minerálů, které přispívají k lepšímu zdraví a dlouhému životu plačích jedinců. Granule zaručují maximální stravitelnost a absorpci živin, což pomáhá udržovat váhu bez rizika nadváhy. Kontrolovaný obsah železa (méně než 80ppm) pro druhy, které mají sklony k onemocněním způsobeným ukládáním železa. Žádné umělé konzervační látky.Nebezpečné a nevhodné hračky

1. února 2016 v 15:29 | Nikola Dorňáková |  Nebezpečné hračky
Jakmile pořídíme papouškovi novou hračku tak by jsme ju měli pokud to jde opláchnout, příp. vydesinfikovat.
Jakmile má papoušek hračku v kleci měla by být pravidelně kontrolována.

Bohužel se stali případy, kdy se papoušek zmrzačil nebo zemřel právě protože měl v kleci nevhodnou a nebezpečnou hračku.

Papoušek musí být vždy pod dozorem a neměl by být s hračkou o samotě. Zabráníte tak nechtěnému úrazu nebo zbytečné smrti papouška.

Na této hračce se oběsila korelka a úplně zbytečně.


Odchov leden/únor 2016

1. února 2016 v 12:01 | Nikola Dorňáková |  Odchov leden/únor 2016

a máme tu nový rok a moji koreláčci se rozhodli hnízdit o několik měsíců dřív než plánovala panička. Nevadí. Chovám je v bytě, kde je stálá teplota tudíž to v odchovu mladých nevadí.

A než se jeden nadál tak už máme 3 vajíčka - první bylo 27.ledna, druhé 29. ledna a třetí 31. ledna

Uvidíme kolik jich bude nakonec :-)
_______________________________________________________________________________________________________________

5.února 2016

Finální počet: 3 vajíčka. Předpokládám, že budou dvě korelátka.

Stránky budu pravidelně aktualizovat

Máme první korelátko - narodilo se 15. února :-)