Nebezpečné rostliny 1 část

8. března 2016 v 20:33 | Nikola Dorňáková |  Nebezpečné rostliny
Ahoj všem,

Pokud si pořídíme zvíře je potřeba si zjistit jaké rostliny jsou pro ně neškodné. Pokud si nejsme jistí tak rostlinu přesuneme do jiné místnosti případně darujeme nebo vyhodíme.
Zde je seznam různých rostlin, se kterými se můžeme setkat.

V žádném případě nikdy nesbírejte rostliny, které neznáte a nevíte o nich žádné informace!! Vždy se zeptejte zkušenějšího člověka. Nenechávejte papouška nikdy o samotě a nenechte ho nikdy okusovat žádnou rostlinu, kterou neznáte jenom proto, že vypadá neškodně!!

Pokud papoušek pozře rostlinu, o které máte pochybnosti zda je jedovatá nebo ne ihned kontaktujte veterináře nebo případně hledejte info v literatuře a papouška pozorujte. Paoušek musí mít dostatek vody.
Nehledejte pomoc na FB pokud je papoušek apatický a jeví nechutenství. Mnohdy může být už pozdě, proto je rychlé jednání na místě.Zde jsem pro Vás vybrala ty nejznámější rostliny, kterým by jsme se měli vyhnout a v žádném případě je nedávat papouškům (žádnému zvířeti). Vím, že to vypadá jako banalita, ale mnohdy se setkávám s případy, kdy nezkušený chovatel (mazlíčkář) nasbírá ,,bylinky" a dá je papouškovi. Pak se ale diví, že nastanou komplikace.

Vraní oko


Vlčí bob


Pivoňka


Konvalinka


Mák Vlčí


Jestřábník
Pokračování příště.... :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 anchovickal | Web | 9. března 2016 v 20:27 | Reagovat

Hodí se, díky.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama