Srpen 2016

Apolenka a Amálek na Šterkáči v Otrokovicích

29. srpna 2016 v 21:31 | Nikola Dorňáková
29.8.2016

Dnešní den se vydařil :-) Apolenka a Amálek jsou výborná dvojka a bezvadně se doplňují :-)


Pipánka na zahradě :-*

28. srpna 2016 v 19:53 | Nikola Dorňáková |  KšíryVýlet na rozhlednu Kelčský Javorník

28. srpna 2016 v 19:28 | Nikola Dorňáková |  Kšíry

Arty srpen 2016

17. srpna 2016 v 18:03 | Nikola Dorňáková |  Odchov duben/květen 2015

Loňský odchovánek Artušek :-)


Ochočení papouška

10. srpna 2016 v 18:10 | Nikola Dorňáková |  Než si pořídíme korelku - rady

Ochočení

Docela relativní pojem a já se pokusím vám vysvětlit jak na to. Především by jsme si měli uvědomit, že každý papoušek je jiný - ať se jedná o druh, pohlaví a hlavně povahu. Na každého papouška platí něco jiného. Jinak řečeno to co platí na jednoho papouška nemusí platit na jiného. Začneme od začátku.
Důležité je si stanovit body

  • Druh papouška
Každý papoušek je jiný a má jiné potřeby. Když se zaměřím konkrétně na korely tak jsou to velice nenároční papoušci. Ovšem jako každé jiné zvířátko potřebují lásku, péči a domov. Korela je po andulce jedna z nejlépe ochočitelných papoušků. Při správné péči a trpělivosti se z korelky může stát bezvadný společník na dlouhých 20 let. A samozřejmě při správné péči i mnohem déle. Všeobecně se má za to, že korela je snadno ochočitelný papoušek

  • Původ papouška
Taktéž hodně důležitý bod. Pokud známe přesný původ papouška je to pro nás obrovské plus. Víme jak při ochočování postupovat. Na co je papoušek zvyklý, co má rád a co za ne. Známe jeho rodiče a víme z jakého prostřední pochází. Správný chovatel vám ukáže své chovatelské zázemí a rodiče korely. Nabídne vám krmivo na které je korela zvyklá. Je také důležité zdali korelka vyrůstala ve voliéře nebo v domácím odchovu v bytě. Z voliéry může být korelka vydivočená a její ochočování bude delší ale ne nemožné. Je vylekaná protože nezná domácí vjemy jako vysavač, televizi nebo rádio. A samozřejmě ji chybí sourozenci. Při správném přístupu : nabízení pamlsků přes klec, mluvení klidným hlasem až po první vypuštění z klece a učení na ruku. ( pozn. Já sama mám korelku z venkovní voliéry a ochočila jsem ho bez problému). Věřte mi, že nic není nemožné. Chce to jen čas a trpělivost. Nic není hned a automaticky. Korelka si musí k vám vybudovat důvěru. Tím, že se jí budete denně věnovat, nabízet pamlsky (senegalské proso v klasech, slunečnici, piškot bez cukru) se vám to nejednou vrátí obrovskou důvěrou, láskou a oddaností. Věřte mi, že i korelky dokáží být závislé na svém paníčkovi.
Druhá odnož je domácí odchov. Ten je samozřejmě v mnoha věcech jednodušší. Korelka zná domácí vjemy jako vysavač, digestoř, televizi. Při správném odchovu si korelka brzy zvykne na nového páníčka a je mu dobrým společníkem.
Já osobně se snažím své korelky od malička rozmazlovat. Dávám jim lásku, péči a dobrý základ do života. Všechno, co potřebují pro život, je naučí rodiče.
Doporučuji pokud se korelka bojí ruky tak učit na varečku, na klacík. Z klacíku opatrně učit na ruku, rameno apod. Vše je o trpělivosti a času. Pamlsky jsou samozřejmostí.

  • Povaha papouška
Každý papoušek je jiný a tudíž na něj nemusí platit stejné metody jak na jiného papouška. Každý chovatel se snaží všem svým korelkám věnovat stejně. Věnuje jim čas a lásku. A přesto se stane, že se jedna korelka bojí víc a druhá naopak vůbec ne. Tady se hodně projeví povaha. Na jednoho může platit pravidlo pamlsků na jiného menší klec. Některá korelka potřebuje na ochočení více času. Vždycky je o tom věnování, trpělivosti a času. Je potřeba pochopit povahu papouška a začít s tím pracovat.

Jak jsem již psala na někoho platí menší klec, na jiného učení na varečku. Někdo dává přednost pamlskům. Každopádně každý papoušek si zaslouží pozornost, lásku a dobrý a bezpečný domov.Sraz papoušků na Krásném - Šumperk 2016

10. srpna 2016 v 17:17 | Nikola Dorňáková |  Sraz papoušků na Krásném - Šumperk
6. sprna jsme se s Pipankou zúčastnila Papouščího srazu na přehrad Krásno v Šumperku. Toto byl již 4. ročník. Já jsem byla naprosto nadšená. Organizace na 1. Při vstupu si zapsali druha papouška, jméno majitele a jestli je na volno, kšírech nebo v kleci. Dostali jsme dva poukazy na oběd v hodnotě 100kč :-)
V letošní roce se zúčastnilo přes 2 000 lidí a 70 papoušků. 34 papoušků létalo na volno ( převážně jednalo se o Ary a Žaky).
byl to opravdu nepopsatelný pocit - jedno slovo - nádhera :)
Poznala jsem spoustu nových lidí, kteří mají stejné zájmy jako já: PAPOUŠKY
A jsou do nich stejní blázni jako já :-)
Počasí taky vyšlo na výbornou a nakonec byla i skupinová fotografie :-)

Ukončení letošní chovné sezóny korelek

2. srpna 2016 v 17:59 | Nikola Dorňáková |  Odchov květen 2016
Pro letošní rok bych chtěla ukončit chovnou sezónu mojich korelek. Letošní rok byl opravdu úrodný :-)
Všechny korelky již odcestovali do nových domovů. Páreček Rokynek a Ginger si užívají zasloužený odpočinek
Letos se vylíhlo celkem 9 korelek ze 3 snůšek.
Letošní pecka léta se stala žlutá korelka lutýnka Balů/ Nikolka a jeden strákáček Apolenka. Ve zbytku vládly šedínci.

Přeji Vám krásné léto a budu se opět těšit příští rok :-)