cesta do nových domovů

25. srpna 2017 v 21:06 | Nikola Dorňáková |  Odchov květen 2017 (III.snůška)

Jak se říká, všechno hezké jednou skončí. V tomhle případě to, ale všechno začíná. Všechny korelky jsou již ve svých domovech a já jsem opět hrdá na Rokynka a Ginger, že dokázali odchovat 12 korelek. S jednou jsem jim musela malinko pomoc, ale i tak je to velký úspěch.

Prověďme si malou rekapitulaci: Byly 3 snůšky

1 snůška - tři korelky - šedá mutace

2 snůška - tři korelky - jedna lutino a dvě straky

3. snůška - dvě lutýnky a čtyři šedínci

Všechno korelky odcestovali do svých domovů a zatím máme rekord, co se týče vzdálenosti odkud si nový páničci přijeli a to je Slovensko.

Již třetí rok si kladu otázku, že ty odchovy jsou čím dál těžší. Letošním překvapením byla Maruška.

Maruška. Byla to hodně cenná lekce. V životě jsem korelky nedokrmovala, ale až s Maruškou jsem se to musela naučit. Ano musela, protože bych ji nenechala zemřít. Moje první myšlenka, když jsem viděla jak se vyklubala, že to bude určitě bojovnice. Což bezesporu byla a je :-* vyklubala se jako šestá a tudíž to pro ni od samého začátku bylo hodně těžké. Cestu neměla jednoduchou, ale Maruška to nevzdala a bojovala. Už nikdy nechci zažít tu bezmoc, hrozně jsem se o ní bála. Ta bezmoc když plakala. Kdybych mohla tak bych za ni i dýchala, kdyby to šlo. I teď se mi hrnou do očí slzy, když si na to vzpomenu. Bylo to těžké, ale musím s hrdým pocitem, že jsem to zvládli. Maruška to zvládla. Z Marušky vyrostla krásná korelka, která (jak pevně doufám a věřím) bude dělat svým novým páníčkům jenom samou radost. Byla to opravdu hodně cenná lekce, ale taky i drsná. Rozloučení nebylo jednoduché a ani jedno oko nezůstalo suché. Bylo to takový pocit jako by odcházelo kus mě. Loučení bylo opravdu těžké. Představte si ten pocit, kdy to máte sto chutí otočit a vrátit se pro ni. Jedno mě ale hřeje a to, že se u nových páníčků bude mít dobře. Protože jsou to moc úžasní lidé

Tímto bych chtěla letošní chovnou sezónu ukončit a budu se těšit na příští rok. Třeba se zadaří Pipánce a Kiwískovi


Nyní se společně ohlédneme za krásným chovatelským úspěchem, kde hlavní roli měli Roky a Ginger
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama